top of page
  • dijitalmedya0

Vücutta Oluşan Çatlak İzlerine Veda Edin!

Hızlı kilo alıp verme ya da doğum sonrası oluşan çatlak izleri (striolar), pek çok kişiyi rahatsız eder. Bu izlerin görünümü neredeyse herkesin endişe etmesine sebep olur. Farkında olmadan da bu durum hayat kalitelerini düşürür. Dolayısıyla öz güven sorunu yaşarlar. Ne var ki bu izlerden kurtulmak isteyen kişilerin mücadele etmesini zorlaştırmaktadır.


Çatlak izleri, yapı ve renk açısından farklılık göstererek; kırmızı ve beyaz çizgiler olarak bölgelerde belirmektedir. Yapısal olarak ise çatlak izlerinin derinliği, çatlak giderme uygulamalarının yoğunluğuna göre giderilmektedir.

Çatlak izlerini giderme işlemi konusunda sektörde pek çok söylem ve yöntem vardır. Bu işlemleri yaptırmadan önce mutlaka derin bir araştırma yapılmalı ve titiz davranılmalıdır.


Çatlak İzlerinin Nedenleri

Çatlak izlerinin nedenleri 3 temel sebebe dayanmaktadır. Hızlı kilo alıp vermek çatlak oluşumuna sebep olmaktadır. Bu yüzden hayatımızın her döneminde kilomuzu düzenli beslenme ile dengede tutmak çok önemli. Diğer bir sebep ise hamilelik. Hamilelik dönemi çatlakları kadınlarda 3. Aydan sonra kendisi göstermeye başlar ve doğuma 3 ay kala en yoğun halini alır. Son olarak vücudun esnekliğinin korunmaması çatlak izlerini oluşturabilir. Bu sebeple gün içerisinde hem spor yapmayı hem de aktif olmayı unutmayın!
Yeni Nesil Çatlak Giderme Yöntemi Stria Stop

Vücudunuzdaki çatlaklardan rahatsızlık duyuyorsanız Stria Stop Çatlak Giderme Cihazı ile tanışın! Çatlak gidermede etkili olan bu cihaz ile ilk seanstan sonra çatlak izlerinde %60 oranında azalma görülmektedir. Çatlaklı bölgeye ritmik vakum hareketleri ile kontrollü darbeler uygulayan Stria Stop, düzenli seanslar sonrasında izlerde %90 oranında azalma sağlamaktadır.


Çatlak Giderme Cihazları Fiyatları

Sektörde, farklı markalara ait pek çok çatlak giderme cihazı bulunmaktadır. Markalara ve kaliteye göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Stria Stop ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye ve Stria Stop uygulaması yapılan Essi Güzellik web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Comments


bottom of page